Mini mikroskop na venkovní zkoumání

Jaro je konečně tady i teplotně a venku se začíná vše zbarvovat. Malé pozorovatele to bude jistě lákat k hledání a zkoumání různých povrchů – kvetoucích stromů, rostlin, listů, kamenů apod. Kapesní osvětlovací mikroskop umožňující 20ti až 40ti násobné zvětšení, který lze použít pro okamžité pozorování venkovních či vnitřních materiálů.

Mini mikroskop je vhodný především pro zkoumání věcí venku – listí, hlíny, květin, hmyzu atd. Součástí výbavy kapesního mikroskopu je i jedno sklíčko pro pozorování, ale je možné ho dovybavit sadou přídavných sklíček. Balení mikroskopu obsahuje praktický popruh na nošení.

Zdroj: Tereza Veselá photo

Kapesní mikroskop můžete objednat zde:

Prolistujte si Kidtown Edu katalog vzdělávacích pomůcek 2020/21 zde.

Zklidňující proud smyslových přelévátek

Roztěkanost, nesoustředěnost, potřeba zklidnit se a ukotvit své myšlenky. To občas potřebuje každý. Znáte „smyslová přelévátka?“ Jsou to rozmanité sady senzorických kapalinových válců. Fascinují vás v dobrém slova smyslu, protože jediné, kam upřete svůj zrak a myšlenky, budou různobarevné proudy kapaliny – oleje, které plynule stékají ke dnu. Některé opravdu pomaličku, po kapičkách, některé trochu rychleji, jiné pro změnu ve spirálách.

Kvůli zklidňujícímu efektu jsou ideální pro děti se specifickými potřebami, jako je například ADHD či lehčí forma autismu. Inspirují zvědavost, rozvoj tvůrčího jazyka a porozumění jednoduchým vědeckým principům.

„Oblíbená pomůcka, která chytí pozornost a pomůže k soustředěnosti. Často přemýšlím, zda je oblíbenější u dětí nebo u učitelů“, říká Jana Vyhlídalová, zakladatelka projektu Gramotní.

zdroj: Tereza Veselá photo

Smyslové barevné kaskády můžete objednat zde.

Smyslová dvoubarevná přelévátka objednáte zde.

Prolistujte si Kidtown Edu katalog vzdělávacích pomůcek 2020/21 zde.

Vysoké průhledné nádoby na měření tekutin

Máte doma malého vědce lačnícího po všelijakých pokusech a chemických experimentech? Pořiďte mu průhledné nádoby různých velikostí, přidejte trochu potravinářského barviva a vodu a rázem se váš stůl promění v chemickou laboratoř, avšak bezpečnou :-).

Průhledné nádoby pro chemické pokusy jsou vyrobeny z autoklávovatelného polypropylenu a pojmou až 1l tekutiny. Set obsahuje 7 nádob o objemu 10 ml, 25 ml, 50 ml, 100 ml, 250 ml, 500 ml a 1000 ml.

zdroj. KidtownEdu.cz

Vysoké průhledné nádoby na měření můžete objednat zde.

Prolistujte si Kidtown Edu katalog vzdělávacích pomůcek 2020/21 zde.

Geoboard

Dnes bychom vám rádi představili další pomůcku pro výuku a pochopení geometrických tvarů do školy i na doma. Děti si mohou vyzkoušet tvary trojúhelníku, čtverce, pětiúhelníku apod. a vidět, jak tyto tvary působí v prostoru a ovlivňují se navzájem.

Geoboard se dá využít kreativně i zábavně a můžete s nimi hrát různé hry, např. Kolik tvarů vytvoříte za 3 minuty? Kdo vytvoří největší pětiúhleník? Geoboard se dá využít i kooperativně spojením několika destiček. Sada s kolíky a gumičkami totiž obsahuje 6 barevných destiček. Ideální pomůcka pro žáky prvního stupně.

zdroj: Tereza Veselá photo

Geoboard můžete objednat zde.

Prolistujte si Kidtown Edu katalog vzdělávacích pomůcek 2020/21 zde.

Židle pro všechny s potřebou vestibulárních podnětů

Potíže dokončovat úkoly a pracovat v časovém tlaku, snadno se rozptýlí vnějšími podněty, zapomínají pomůcky a úkoly, vykřikují v hodině, neposedí, chodí po třídě, vrtí se. To jsou některé z projevů dětí s tzv. ADHD, tedy syndromem poruchy pozornosti s hyperaktivitou.

Školní výuka je pro tyto děti náročná, ovšem nejen pro ně. Děcko s takovou diagnózou může výrazně narušovat hodinu a komplikovat tak výuku učiteli i dětem. O tom jste se leckteří přesvědčili. „Lze s tím však pracovat,“ radí psycholožka a speciální pedagožka PhDr. Eva Šimotová.

zdroj: Tereza Veselá photo

„Skvělou základní pomůckou, která mírní projevy hyperaktivity a vedou pozornost dětí s ADHD, jsou balanční židle,“ potvrzuje PhDr. Šimotová. „Balanční židle totiž umožňují setrvávat v motorickém neklidu, aniž by dítě rušilo ostatní. Napomáhají též ventilovat napětí, kterému je dítě vystaveno.“

Vyzkoušejte židle Tilo. Jsou vhodné pro děti i dospělé se speciálními potřebami. Autisty, hyperaktivní (ADD nebo ADHD), Aspergerovým syndromem, poruchami učení, nebo s poruchami pozornosti, pro osoby , které k soustředení potřebují vestibulární podněty. Židle díky neklouzavé oblé spodní straně umožňuje  otáčet
se a naklánět se v rozmezí 360°, což zlepšuje smysl pro rovnováhu a vestibulární vnímání. Také k posílení vnitřních a zádových svalů.

Balanční židle Tilo můžete objednávat zde:

Prolistujte si Kidtown Edu katalog vzdělávacích pomůcek 2020/21 zde.

Přesýpací hodiny s barevně kódovaými časovači

Skvělou pomůckou pro odměření času při různých hrách a aktivitách jsou přesýpací hodiny. Celý set obsahuje barevně kódované pískové časovače poskytující přesné časy pro individuální použití žáků. Měří pět různých časů: 30s, 1m, 3m, 5m a 10m. Výhodou těchto časovačů je možnost vidět názorné plynutí času, jestli jsem už přibližně ve třetině, v polovině nebo už se blíží konec.

Přesýpací hodiny můžete objednat zde.

Prolistujte si Kidtown Edu katalog vzdělávacích pomůcek 2020/21 zde.

Průhledná geometrická tělesa

A zase ta geometrie. Naštěstí v dnešní době je tolik krásných pomůcek pro lepší pochopení. Rádi bychom vám dnes představili Plastová 3D tělesa s víčky. Díky průhlednosti vidí žáci všechny vnitřní úhly a vrcholy. Zelená víčka jsou odnímatelná, aby bylo možno snadno experimentovat s objemem geometrického tělesa. Ta je možno plnit kapalinou.

Zdroj: Tereza Veselá photo

Průhledná geometrická tělesa můžete objednat zde.

Prolistujte si Kidtown Edu katalog vzdělávacích pomůcek 2020/21 zde.

Matematická váha k porozumění matematických pojmů

Pokud je vašim cílem, aby se děti jen neučili násobilku nazpaměť, ale porozuměli základním matematických pojmům jako je porovnávání (>,<,=), sčítání, odčítání, dělení a násobení, pořiďte jim Matematickou váhu. Je vhodná i do hodin fyziky k vysvětlení pojmů fyzikálních jako je vyvažování a pákový efekt. Váha je vybavena číselnou osou, na kterou se přikládají desetigramové destičky.  K dispozici je i menší verze.

Zdroj: Tereza Veselá photo

Matematickou váhu můžete objednat zde.

Prolistujte si Kidtown Edu katalog vzdělávacích pomůcek 2020/21 zde.

Magnetické parkety k výuce podle Hejného

Dnes pro vás máme další tip pro výuku matematiky podle prof. Hejného. Magnetické parkety jsou určené k manipulativní práci při řešení úloh na 1. stupni ZŠ z prostředí Parkety. 

Deska má magnetický podklad (jako tabule), na kterém jednotlivé dílky drží jako magnetky. Žáci, stejně tak i učitelé, si mohou vyznačit fixou plochu, jak velkou část podlahy budou v úloze pokrývat.

Magnetické parkety jsou k dispozici ve 2 velikostech. Větší čtvercová síť 8×8 se stranou se stranou 3,75 cm, se stojánkem a sadou magnetických parket. Menší síť co do celkového rozměru je obdélníková, ale její síť je rozčleněna na 8×16 políček.

zdroj: Tereza Veselá photo

Magnetické parkety můžete objednat zde.

Prolistujte si Kidtown Edu katalog vzdělávacích pomůcek 2020/21 zde.

Hrací kostky dědy Lesoně – porovnejte sílu jednotlivých družstev zvířátek

Učitelům Hejného metody není třeba postavu dědy Lesoně představovat. Pro ty, kteří se s Hejného metodou teprve seznamují, dovolte krátký úvod. Děda Lesoň je didaktické matematické prostředí, které je uvedeno příběhem o dědovi Lesoňovi, který má rád zvířátka, pečuje o ně a pořádá pro ně hry. Jednou z nejoblíbenějších je přetahovaná. Děda se stará o hodně zvířátek, nejradši má myši, kočky a husy. Každé ze zvířátek má svou sílu. Myši jsou nejslabší, kočky jsou silnější a husy ještě silnější. Když pro ně děda Lesoň připravuje přetahovanou, ví, že když se přijde myš přetahovat s kočkou, kočka vyhraje. Ale když k myši přiběhne ještě jedna myš a budou se přetahovat s kočkou, přetahovaná dopadne nerozhodně. V jiné přetahované, když se kočka přetahuje s husou, vyhrává husa. Ale když kočce přijde na pomoc myš, tak přetahovaná s husou dopadne nerozhodně.

K využití principu přetahované jsou k dispozici Hrací kostky se zvířátky dědy Lesoně. Každá kostka má na stranách nalepené ikony šesti nejslabších zvířátek dědy Lesoně (myš, kočka, pes, husa, koza, beran). 

Kostky jsou určeny k porovnávání síly jednotlivých družstev zvířátek. Při hře dvou hráčů hodí každý čtyřmi kostkami, a pak žáci řeší, které družstvo je silnější. Je možné házet i menším počtem kostek, aby byly úlohy jednodušší.

zdroj: Tereza Veselá photo

Hrací kostky se zvířátky dědy Lesoně objednávejte zde

Prolistujte si Kidtown Edu katalog vzdělávacích pomůcek 2020/21 zde.