Model kostry do hodin biologie

Model kostry v životní velikosti je perfektní pomůckou do hodin biologie či přírodopisu. Krásně pomůže žákům porozumět tomu, jak jsou kosti v těle poskládané. Model odpovídá skutečné kostře v životní velikosti (160 cm). K dispozici je zmenšený model ve 2 velikostech – kostra střední 80 cm a kostra malá 46 cm.

zdroj: Tereza Veselá photo

Kostru můžete pořídit zde

Prolistujte si Kidtown Edu katalog vzdělávacích pomůcek 2020/21 zde.

Dřevěné krychle na 100 způsobů

Učíte podle Hejného metody? Pak se vám určitě budou hodit dřevěné krychle. Pořiďte buď celou sadu obsahující 27 krychlí ve čtyřech barvách (8x modrá, 8x červená, 6x žlutá, 5x zelená) nebo můžete dokupovat jednotlivé barvy po 8 kusech.

Zpravidla se začíná poznáváním vlastností krychle, zkoušením a povídáním, co všechno se dá z krychlí postavit – počet podlaží, počet krychlí v jednotlivém podlaží apod. Postupně se přidávají termíny jako půdorys a úkoly zahrnující plán stavby. Ideální pro žáky 1. a 2. ročníku základní školy.

zdroj: Tereza Veselá photo

„V jednoduchosti je síla. Právě to potvrzují dřevěné kostičky, které se dají využít na 100 způsobů a rozvíjet prostorovou představivost a komunikační dovednosti od předškolního věku. Postupně se s nimi dají vyvozovat komplexnější pojmy jako objem, povrch, plán a rozvíjet třeba kombinatorické myšlení až do zhruba 6. třídy. Za mě jednoznačně 👍🏼,“ říká Jana Vyhlídalová, zakladatelka projektu Gramotní.

Dřevěné krychle můžete objednat zde.

Prolistujte si Kidtown Edu katalog vzdělávacích pomůcek 2020/21 zde.

Stolní hodinový kalendář – digitální a analogový čas pohromadě

Ptají se vás často děti, kolik je právě hodin? A chtějí se je samy naučit? Nebo možná rozpoznají čas podle hodinových ručiček, ale digitální čas jim dělá problém. Pořiďte jim stolní hodinový kalendář, díky kterému bude problém pryč. Na kalendáři vedle sebe uvidí ciferník s ručičkama i digitální čas. A mohou ho variabilně nastavovat. Hodinový kaledář je z pevného papíru a hezky se vejde dětem na pracovní stůl.

zdroj: Tereza Veselá photo

Pořiďte dětem skutečný okenní teploměr

Pryč jsou doby skutečných teploměrů? Řídíte se podle virtuálních ukazatelů v telefonu nebo preferujete starou školu? Jakým způsobem zjišťujete venkovní teplotu vy? My jsme si oblíbili velký okenní teploměr, který funguje jako přísavka. Měří teplotu ve stupních Celsia i Fahrenheita a je praktickou pomůckou do hodin prvouky a fyziky. Ukazuje teploty od -40°C do 60°C, stejně jako -40°F do 140°F.

zdroj: Kidtownedu.cz

Průměr teploměru je 18.5 cm a lze ho zakoupit zde.

Prolistujte si Kidtown Edu katalog vzdělávacích pomůcek 2020/21 zde.

Jak jde čas s výukovými kartičkami

Hledáte vhodnou pomůcku pro výuku času? Vyzkoušejte kartičkovou hru „Jak jde čas“. Kromě výuky času pomůže pochopit souvislosti mezi ručičkovým a digitálním časem. 

zdroj: Tereza Veselá photo

Jak jde čas jednoduchým způsobem vysvětluje určení času a aktivit, které se v průběhu dne konají. Díky jednoduchému systému hry děti rychle pochopí denní časové úseky. Pomůcka je vhodná pro využití v hodinách matematiky, prvouky i v jazykových hodinách. Hodí se i pro domácí využití. Skvěle slouží i k rozvoji logopedických schopností a rozvíjí schopnost vyprávět příběh, tzv. storytelling. 

S kartičkami Jak jde čas můžete hrát hry na mnoho způsobů. Konkrétní tipy a návody, stejně tak možnost nákupu najdete zde

Vyzkoušet můžete i obdobnou karetní hru HODINOVKA . Hraje se formou pexesa/pexetria. Jednoduchou a hravou formou vysvětluje souvislost mezi ručičkovým a digitálním časem. Lze využívat v hodinách matematiky, prvouky i v jazykových hodinách. Hodí se i pro domácí využití. 

zdroj: Tezera Veselá photo

Zakoupíte zde

Prolistujte si Kidtown Edu katalog vzdělávacích pomůcek 2020/21 zde.

Zklidňující proud

Roztěkanost, nesoustředěnost, potřeba zklidnit se a ukotvit své myšlenky. To občas potřebuje každý. Znáte „smyslová přelévátka?“ Jsou to rozmanité sady senzorických kapalinových válců. Fascinují vás v dobrém slova smyslu, protože jediné, kam upřete svůj zrak a myšlenky, budou různobarevné proudy kapaliny – oleje, které plynule stékají ke dnu. Některé opravdu pomaličku, po kapičkách, některé trochu rychleji, jiné pro změnu ve spirálách.

Kvůli zklidňujícímu efektu jsou ideální pro děti se specifickými potřebami, jako je například ADHD či lehčí forma autismu. Inspirují zvědavost, rozvoj tvůrčího jazyka a porozumění jednoduchým vědeckým principům.

zdroj: Tereza Veselá photo

Smyslová přelévána najdete zde nebo zde.

Prolistujte si Kidtown Edu katalog vzdělávacích pomůcek 2020/21 zde.

Kilo písku nebo kilo peří?

Co je těžší? 🙂 Máte také oblíbený chyták pro své žáky? Pokud učíte fyziku nebo chemii, bude se vám hodit váha na pokusy. Představujeme vám odolnou plastovou váhu o objemu 1 l (k dispozici i 1/2 l). Je to ideální školní pomůcka pro pokusy s vyvažováním, a to předmětů, sypkých materiálů či kapalin. Pro snadnou manipulaci oceníte odnímatelné a odstupňované kbelíky. Váha je navíc vybavena kluzným kompenzátorem pro kalibraci.

Váha na pokusy potěší i menší a prvostupňové děti, které se právě naučili porovnávat a mohou tak prohloubit svoje nové poznatky v praxi 🙂 Fantazii se meze nekladou, a proto škála pokusů je široká.

zdroj: Tereza Veselá photo

Váhy na pokusy můžete zakoupit zde

Prolistujte si Kidtown Edu katalog vzdělávacích pomůcek 2020/21 zde

Spojovatelné kostky

Příští týden se do školy vrací nejmenší žáčci – prvňáci a druháci. Přestože distanční výuka od jara pokročila a spousta učitelů vede online výuku tak, že by jim IT mohlo závidět, není nad přímý kontakt učitele a dětí. A to platí i pro učební pomůcky – vidět, vyzkoušet, osahat si. Abychom posílili výsledek a děti si ze školy odnesly co nejvíce poznatků, je třeba podpořit jejich zrakový i smyslový vjem.

Takovým příkladem vzdělávací pomůcky jsou například Spojovatelné kostky. Jedná se o kostičky o velikosti 1 cm3 v deseti barevných provedeních, vybavené zámečky, díky nimž se kostičky do sebe dobře zasazují a drží pohromadě. Dětem pomohou při sčítání, odčítání, rozkladu čísel, počítání do 10 a přes 10.

Spojovatelné kostky můžete standardně objednat zde

zdroj: kidtownedu.cz

Prolistujte si Kidtown Edu katalog vzdělávacích pomůcek 2020/21 zde

Rozkládací lidské tělo

Model torza lidského těla je detailně propracovaná vzdělávací pomůcka do hodin prvouky a biologie. Je samozřejmě ideální, pokud si ji žáci mohou sami vyzkoušet a pochopit, kde které orgány hledat a jak fungují. Každou část lze totiž vyndat a opět vrátit zpět na místo. Dá se ale i dobře využít jako názorná pomůcka pro online výuku. Ocení ji i malí biologové, kterým vrtá hlavou, jak to asi může vypadat uvnitř těla. Pro takto zvídavé děti, ale také ty, které zrovna ve škole probírají lidské tělo, je to ideální dárek na takovéto domácí studování 🙂

Model těla je velikostně přizpůsobený tak, aby si ho každé děcko mohlo dát na svůj pracovní stůl a mít ho vždy po ruce. Skládá se z osmi kusů, které lze rozložit na jednotlivé části. Ty představují reálné lidské orgány a děti si hezky procvičí, kde je který uložen, jak na sebe navazují a jakou funkci v těle mají. Díky modelu si děti vylepší znalost anatomie a prohloubí osobnostní rozvoj – PSHE (rozvoj osobnostní, sociální a zdravotní).

zdroj: Tereza Veselá photo

Výška modelu rozložitelného na 8 dílů je 270 mm. Tento anatomický model je menší a nemá rozkládací hlavu. 

K dispozici je i větší model těla rozložitelný na jedenáct jednotlivých orgánů, zahrnující rozložitelný model hlavy, mozku a srdce. Rozměr modelu je 500 x 190 x 130 mm.

zdroj: Tereza Veselá photo

Rozkládací model lidského těla seženete zde, nyní navíc se stetoskopem zdarma.

Prolistujte si Kidtown Edu katalog vzdělávacích pomůcek 2020/21 zde

Kdy už bude konec?

Pokud jste kromě učitelů i rodič prvostupňových dětí, asi často slýcháváte otázky týkající se času. „Mami, kdy bude končit hodina? Mami, kdy zase můžu na počítač?“atd.

Nejen pro takové případy doporučujeme výukovou pomůcku Time Timer, zobrazující plynutí času. Tento inovativní vizuální časovač  využívá červeného disku, který mizí tak, jak plyne čas. Na rozdíl od tradičních časovačů a hodin, které spíše činí čas abstraktní veličinou, Time Timer přesně ukazuje, kolik času „ještě zbývá“.

Vhodný je i pro demonstraci a pochopení trvání jednotlivých časových úseků, děti se lépe naučí hospodařit se svým časem (tj. ihned vidí, kolik času jim ještě zbývá) a lépe si uvědomí trvání dané činnosti…umožňuje pochopit „jak dlouho“, přispívá ke koncentraci dětí na daný úkol, je vhodný i pro rychlé výkony, jako např: pětiminutovky. 

Time Timer je vhodný i pro využití speciálními pedagogy či při práci s žáky/lidmi s různými „handicapy“. Vhodný pro dodržování časových schémat u jednotlivců s ADD, ADHD, Autismem, Aspergerovým syndromem a dyslexií. Zjednodušuje sledování doby trvání práce a případné terapie.

Time Timer je k dispozici v několika velikostech, můžete je zakoupit zde

Prolistujte si Kidtown Edu katalog vzdělávacích pomůcek 2020/21 zde