Tipy na interaktivní obsah zdarma pro různé předměty

Online výuku můžete brát jako nutné zlo nebo jako příležitost vyzkoušet něco nového, co hodiny oživí a zpestří je vám i žákům. Vybrali jsme naše oblíbené weby a aplikace s interaktivním obsahem pro různé předměty. A všechny jsou zdarma! Vyzkoušíte?

Škola hrou

Matematiku, finanční gramotnost, češtinu a zeměpis můžete s různými ročníky hravě procvičovat na webech Matika.in, Zlatka.in, Gramar.in a Geograf.in. Portály mají i sekce pro učitele. Opravdu vychytané vzdělávací hry na různá témata budou bavit děti i vás!

Škola s nadhledem

Žáci prvního, druhého i třetího stupně si můžou procvičovat znalosti z různých předmětů včetně cizích jazyků (angličtina, němčina, ruština, francouzština, španělština) na webu skolasnadhledem.cz. Líbí se nám, že cvičení můžete jednoduše filtrovat podle tématu a úrovně a také to, že u výuky jazyků nechybí audio ukázky.

Jeden svět na školách

Netradiční pojetí výuky nabízí skvělý projekt Jeden svět na školách, který je plný audiovizuálních lekcí na zajímavá témata včetně dalších materiálů. Nechybí témata jako lidská práva, moderní československé dějiny, mediální vzdělávání nebo životní prostředí. Jednoduše vše, co podle nás do školy 21. století rozhodně patří! Najdete tu materiály pro první, druhý i třetí stupeň.