Rozkládací lidské tělo

Model torza lidského těla je detailně propracovaná vzdělávací pomůcka do hodin prvouky a biologie. Je samozřejmě ideální, pokud si ji žáci mohou sami vyzkoušet a pochopit, kde které orgány hledat a jak fungují. Každou část lze totiž vyndat a opět vrátit zpět na místo. Dá se ale i dobře využít jako názorná pomůcka pro online výuku. Ocení ji i malí biologové, kterým vrtá hlavou, jak to asi může vypadat uvnitř těla. Pro takto zvídavé děti, ale také ty, které zrovna ve škole probírají lidské tělo, je to ideální dárek na takovéto domácí studování 🙂

Model těla je velikostně přizpůsobený tak, aby si ho každé děcko mohlo dát na svůj pracovní stůl a mít ho vždy po ruce. Skládá se z osmi kusů, které lze rozložit na jednotlivé části. Ty představují reálné lidské orgány a děti si hezky procvičí, kde je který uložen, jak na sebe navazují a jakou funkci v těle mají. Díky modelu si děti vylepší znalost anatomie a prohloubí osobnostní rozvoj – PSHE (rozvoj osobnostní, sociální a zdravotní).

zdroj: Tereza Veselá photo

Výška modelu rozložitelného na 8 dílů je 270 mm. Tento anatomický model je menší a nemá rozkládací hlavu. 

K dispozici je i větší model těla rozložitelný na jedenáct jednotlivých orgánů, zahrnující rozložitelný model hlavy, mozku a srdce. Rozměr modelu je 500 x 190 x 130 mm.

zdroj: Tereza Veselá photo

Rozkládací model lidského těla seženete zde, nyní navíc se stetoskopem zdarma.

Prolistujte si Kidtown Edu katalog vzdělávacích pomůcek 2020/21 zde