Oblíbené aplikace a pomůcky Elišky Horáčkové


Eliška Horáčková učí angličtinu a francouzštinu na Soukromé základní škole ERIZA, s.r.o. v Mělníku. Je členkou spolku Otevřeno, který podporuje vzdělávání pedagogů.

zdroj: Eriza.cz

„Šikovný nástroj, pomocí kterého lze přidat zvukovou stopu k jakémukoli obrázku, fotce nebo videu, je Blabberize. Pro děti to je zábavnější než jen obyčejná nahrávka na záznamník. Dá se stáhnout i jako aplikace do mobilu, ale lépe funguje na počítači. Pro tvorbu vlastních interaktivních cvičení využívám online aplikaci Learningapps. Stačí mít nápad, vybrat šablonu, vyplnit obsah, uložit a nasdílet. Aplikace podporuje obrázky, videa, hudbu i textové dokumenty. A když vám chybí nápad nebo energie na přípravu vlastního cvičení, můžete si vybrat z mnoha již vytvořených aktivit. Pro tvorbu kvízů používám intuitivní aplikaci Kahoot, která po dobu pandemie měla zpřístupněnou i prémiovou verzi zdarma.

Učitel připraví kvíz, nastaví deadline, popř. časový limit a děti si mohou kvíz kdykoli spustit a vyplnit. Interaktivní výuku angličtiny s energickým učitelem Stevem najdete na Mywowenglish.com/cs. Po dobu prvních 30 dní jsou veškeré videomateriály zdarma, mnoho videí je navíc trvale na YouTube kanálu. A pro distanční výuku se mi osvědčilo připravovat testy v Microsoft Forms, které umí odpovědi přehledně vygenerovat do Excelu, jiný slovy automaticky je opravit. Další tipy najdete na Otevřeno.org v rubrice Informační aktovka.